Klima Kombi Beyaz Eşya Soğutma Servisi
0212 690 4 749
0212 690 4 750

Ay Teknik Chiller Servisi


Hava Soğutmalı Chiller


Ay-Teknik-Soğutma


Hava soğutmalı chiller, kondenseri hava ile soğuyan chillerler modelleridir. Üzerindeki fanlar yardımıyla kondanserden geçen gazı soğuturlar. Fanlar yardımı ile batarya yüzeyinde hava akışı sağlanarak ısı transferini gerçekleştirirler. Endüstriyel alanlarda istenen soğutmayı sağlayan hava soğutmalı chiller modelleri, güvenli kullanımı sayesinde avantajlı soğutma sunmaktadır.


Mükemmel enerji tasarrufuyla işletme maliyetlerini düşüren, hava soğutmalı chiller sistemleri, aynı zamanda kolay bakım imkanları ile kullanımda maksimum rahatlık sağlamaktadır.


Su Soğutmalı Chiller


Ay-Teknik-Soğutma


Endüstriyel tesislerde soğutma ihtiyacını karşılayan su soğutmalı chiller, özellikle geniş üretim merkezlerinin ve işletmelerin kullandığı chiller sistemleridir. Çalışma prensibi olarak hava soğutmalı chiller modellerinden çok farkları yoktur. Nehir ya da göl kaynakları ile kullanılan su soğutmalı chiller sistemlerinde kondanserin iç hacminin bir kısmında soğutma kulesinden dönen su dolaşır, diğer kısmında ise kızgın buhar halindeki soğutucu akışkan bulunur. Böylece soğutma sağlanmış olur.


Hastanelerden gıda sanayisine kadar soğutma ihtiyaçlarını karşılayan su soğutmalı chiller modelleri, ekonomik ve tasarruflu yapısıyla tercih edilmektedir.


Heat Pump Chiller


Ay-Teknik-Soğutma


Heat pump chiller, ev tipi ısı pompalarının daha büyük kapasiteli olanlarıdır. Yazın soğutma kışın ise ısıtma işlevi gören heat pump chiller modelleri, 4 yollu bir vana yardımıyla kompresörden gelen sıcak gazı soğutma isteniyorsa kondansere, ısıtma isteniyorsa evoparatöre gönderir. Böylece istenen sıcaklık değeri sağlanır.


Güçlü kapasiteleri ve mükemmel enerji tasarrufları ile endüstriyel mekanlarda kullanılan heat pump chiller, gelişmiş kapasitesi sayesinde avantajlı soğutma ve ısıtma sağlamaktadır.


4 Borulu Chiller


Ay-Teknik-Soğutma


Aynı anda ısıtma ve soğutma yapabilen, ısı geri kazanımı sistemine sahip 4 borulu chiller, özellikle mevsim geçişlerinde yüksek binalarda farklı alanların ısıtılması ya da soğutulmasını sağlamaktadır. Birbirinden bağımsız alanlar için konfor uygulaması gerçekleştiren 4 borulu chiller modelleri, endüstriyel tesislerde de kullanılmaktadır.


Akıllı sistemleri sayesinde avantajlı kullanım sağlayan 4 borulu chiller, sessiz çalışma özelliğiyle de varlıklarını unutturarak sizlere konforlu kullanım sunmaktadır.


Free Cooling Chiller


Ay-Teknik-Soğutma


Kış aylarında soğuk olan iklim şartlarından yararlanarak doğal ve düşük maliyetli soğutma yapan free cooling chiller sistemleri, avantajlı soğutma sağlamaktadır. İhtiyaç duyulan soğutmanın büyük bir bölümünü doğal yollarla karşılamayı sağlayan free cooling chiller grubu teknolojiyi işletmenize getirmektedir.


Kolay bakım süreçleriyle de masraflarınızı azaltan free cooling chiller, ihtiyaca göre farklı bağlantı türleriyle de montaj yapmaya olanak sunmaktadır.

Teknik Bilgiler