Klima Kombi Beyaz Eşya Soğutma Servisi
0212 690 4 749
0212 690 4 750

Ay Teknik Beyaz Esya Servisi

Ay-Teknik-Beyaz-Eşya

Bulaşık Makinesi Teknik Bilgiler

        

Kullanımdan önce:

        

Bulaşık makinenizin tuz bölümüne 1,5 – 2 kg tuz ve taşana kadar su doldurun. Parlatıcı doldurun. Deterjan, parlatıcı ve tuz içeren kombine tablet deterjan kullanıyor iseniz tuz bölümüne sadece ilk kullanımda ağzına kadar su doldurup kapatın, parlatıcı koymayın. Tablet deterjan kullanabilmek için bulaşık makinenizin tablet deterjan opsiyonu olması gerekir. Bu olduğu zaman tableti eritmek için daha yüksek ısı su kullanır. Aksi halde tablet erimeyebilir. Kalıntıları bulaşıklarınızın üzerinde ve makinenizde kalabilir . Bulaşıklarınız iyi yıkanmaz. Kısa programlarda tablet önerilmez.

        

Enerji ve deterjan tasarrufu için:

        

Kullanılmadığında makine kapatılmalıdır. Çalışırken kapak açılıp kapanmamalıdır. Uygun parlatıcı ve su kireç ayarı yapılmalıdır. Bulaşıkların durumu için en uygun program seçilmelidir. Örneğin az kirli ve bekletilmemiş bulaşıklar için kısa ve su sıcaklığı düşük bir program seçilmelidir. Az miktarda bulaşığınız var ise bulaşık makinesi programlarında var ise yarım çalıştırınız. Makineye koymadan önce yemek artıklarını temizleyiniz. Bulaşıkları düzgün yerleştiriniz. Tasarruflu olan saat dilimleri var ise bulaşıklarınızı o saatlerde yıkamaya çalışınız.

        

Günlük kullanırken:

        

Bulaşık makinenizin kapağına yük koymayınız. Sepetleri kapasitesinden fazla doldurmayınız. Aksi halde makinenizde sepet hareketlerinden dolayı çizik ve paslanmalar olabilir. Sadece özel üretilmiş bulaşık makinesi deterjanları kullanınız. Makinenizin temizliğini yapar iken uygun temizlik maddeleri kullanınız. Yüzeyler ( özellikle inox yüzeyler ) çizilip, zarar görebilir.

        

Bulaşık makinesinde yıkanmayan bulaşıklar:

        

Sigara külü, mum, cila, petrol boya, kimyasal madde, asit, alkali, aşındırıcı madde bulunan bulaşıklar Tahta, kemik, fildişi, sedef Alüminyum, gümüş Bazı hassas cam türleri, dekoratif baskılı porselenler, ısıya dayanıklı olmayan yapışkanlı çatal, bıçaklar, kurşunlu kristal bardaklar, mutfak tahtaları, sentetik fiber ile üretilmiş eşyalar Plastik kaplar, teflon tavalar ( makinenin kurutma performansını düşürür )

        

Bulaşıkların yerleştirilmesi:

        

Tencere, salata tabağı, tencere kapağı, tabak gibi büyük ve ağır bulaşıkları ve çatal bıçakları alt sepete, bardak, fincan, çay tabağı gibi bulaşıkları ise üst sepete yerleştirin. Çatal, bıçak sepetini kullanın. Bulaşıkları yerleştirirken pervanelerin dönmesini engellememesine dikkat edin.

        

Temizlik ve bakım:

        

Bulaşık makinenizin içindeki yağ ve kirler için bulaşık makinenizi boş olarak yüksek ısıda çalıştırın. Özel temizleyiciler de mevcuttur. Filtre ve pervaneleri ayda bir kez temizleyin.

Teknik Bilgiler