Klima Kombi Beyaz Eşya Soğutma Servisi
0212 690 4 749
0212 690 4 750

Ay Teknik Beyaz Esya Servisi

Ay-Teknik-Beyaz-Eşya

Buzdolabı Yeterince Soğutmuyorsa Neler Yapılmalıdır?

        

Buzdolapları, evimizin olmazsa olmazıdır. Ayrıca; besinlerimizin bozulmaması için soğutulması ve su ve bunun gibi içeceklerin soğutulması gibi birçok fonksiyona sahiptir. Buzdolaplarımız bazı nedenlerden dolayı soğutma fonksiyonunu yerine getiremeyebilir. Teknik bazı sorunlar, elektrik sistemiyle veya buzdolabının iç boru sistemleriyle vb. nedenlerle soğutması kısmen veya tamamen kesilebilir. Yani buzdolabımız bozulabilir.

Buzdolabımızın soğutma işlemini yapmadığını fark ettiğimiz durumlarda teknik servis çağırmadan önce yapacağımız bazı şeyler vardır. Ayrıca teknik servis çağırmadan önce bazı yapılması gerekenler vardır.

Buzdolabının soğutmamasının bazı nedenleri olabileceğini belirtmiştik bunlardan ilki şudur; Buzdolabımızın iç bölümlerinde eğer rezistans varsa ve evimizdeki voltajlarda herhangi bir düşüklük- sorun varsa; elektrik gidip gelme yaptıktan sonra dolabımız bizlere soğutmama problemi yaşatabilir. ilk olarak; dolabın fişini çekiyoruz 4 saat bütün kapıları açık şekilde bırakıyoruz. İçini boşaltıyoruz. 4 saat sonra tekrar fişini taktığımızda cihazımız büyük ihtimalle normale dönecektir.

Soğutmama sorununda diğer bir ihtimal de şudur; buzdolabımızın üst bölümündeki turbo fan arızalı olabilir; filtresinden dolayı tıkanma yapmış olabilir ve bu durumlarda tüketicinin yapacağı herhangi birşey yoktur. Servis çağrılması gerekir.

Tek kapılı dolap kullanıyorsak ve soğutmama arızası varsa fişi çekeriz, cihazın buzlarını eritiriz ve içini boşaltırız yine 4 saat kapısı açık şekilde bırakırız; sonra fişini takıp çalıştırıyoruz eğer soğutma yeterli gelmiyorsa büyük bir ihtimalle gazından dolayı az soğutuyordur ya da termostat arızalıdır; zamanında çalışmıyordur veya zamanında durmuyordur.

        

ÇÖZÜM BULAMADIYSANIZ BİZİ ARAYIN:0212 690 4 749-0212 690 4 750

Teknik Bilgiler